کد خبر: ۲۸۵
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۸
سی نیوز: در حالی ۲۰۰۰ واحد مسکن مهر پردیس به مناسبت دهه فجر افتتاح شد که در مراجعه برخی متقاضیان مسکن مهر برای تحویل واحد خود، شرکت عمران پردیس تاریخ خرداد ۹۳ را برای واگذاری این واحدها اعلام کرده است.

به گزارش سی نیوز به نقل از تسنیم با آن‌که مسکن مهر فاز 3 پردیس جزو پروژه‌های قدیمی این شهر محسوب می‌شود، اما با این حال ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر این منطقه با اما و اگرهای فراوانی در سال‌های اخیر مواجه بوده است.

یکی از شعارهای مسئولان دولت یازدهم و در راس آنها وزیر راه و شهرسازی و معاون وی در شرکت عمران شهرهای جدید ایران واگذاری پروژه‌های مسکن مهر با تمام امکانات زیربنایی بوده است.

این مسئله تا آنجا برای معاون وزیر راه و شهرسازی مهم بود که 23 شهریور ماه امسال در روز معارفه خود با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله فراروی ما تکمیل 400 هزار مسکن در شهرهای جدید است گفت: «فعلا عمده توانمان را باید صرف مطالبات مردم در خصوص تحویل واحدهای مسکن مهر کنیم. تلاش می‌کنیم اکثر واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان سال آینده به متقاضیان تحویل شود. یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در شهرهای جدید توجه به مسائل روبنایی و زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر است. البته در این مسیر دستگاه‌های خدمات‌رسان باید به‌گونه‌ای عمل کنند تا واحدهای مسکن مهر با همه امکانات قابل سکونت شود.»

محسن نریمان بلافاصله پس از ورود به ساختمان شرکت عمران شهرهای جدید ایران نیز دستور ممنوعیت واگذاری پروژه‌های مسکن مهر بدون امکانات زیربنایی را صادر کرد تا مدیران عامل شرکت‌های عمران دیگر نتوانند در مواردی خاص واحدهای بدون انشعابات آب، برق، فاضلاب یا گاز را به متقاضیان واگذار کنند.

با توجه به اطلاع‌رسانی‌های قبلی در خصوص افتتاح بخشی از پروژه‌های مسکن مهر همزمان با فرا رسیدن دهه فجر، هفته سوم بهمن طی مراسمی با حضور استاندار تهران، معاون وزیر راه و شهرسازی و تنی چند از مسئولان بیش از 2000 مسکن مهر فاز 3 و یک باب مسجد افتتاح شد.

مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس در این آئین با اشاره به واگذاری 2هزار واحد مسکن مهر پردیس گفت: برای تکمیل این واحدها در مجموع 134 میلیارد تومان از محل آورده متقاضیان، تسهیلات بانکی و درآمدهای عمومی شرکت عمران پردیس هزینه شده است.

وی افزود: واحدهای واگذاری شده هیچ مشکلی از جهت انشعابات آب، برق و گاز ندارند و همزمان کلنگ‌زنی 5 مدرسه در فاز 3 شهر پردیس آغاز شده که تا فصل تحصیلی آینده به فضاهای آموزشی اضافه می‌شود.

یکی از متقاضیان مسکن مهر در این‌باره گفت: بنده یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس فاز 3 هستم که واحدم جزو همان 2000 مسکن مهری است که مطابق اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته 21 بهمن ماه با حضور مسئولان افتتاح شد.

وی افزود: اما زمانیکه برای تحویل واحد مسکن مهرم به شرکت عمران پردیس مراجعه کردم به بهانه عدم اتصال انشعابات (آب، برق و گاز) وعده واگذاری واحد را در خردادماه داده‌اند.

وی با یادآوری این‌که بر اساس قرارداد قرار بود آبان‌ماه امسال واحد مسکن مهر را تحویل دهند، تصریح کرد: افرادی دیگری نیز با این مشکل مواجه هستند و با وجود آن‌که واحد مسکن مهر آنها افتتاح شده اما به دلیل نبود انشعاب آب، برق و گاز واحد را تحویل نگرفته‌اند.

انتهای پیام/


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: