کد خبر: ۳۰۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۲
در تماس تلفنی رییس جمهوری آذربایجان؛
سی نیوز -رییس جمهوری کشورمان در تماس تلفنی همتای آذربایجانی اش تأکید کرد: برداشته شدن تحریم ها فضای مناسبی را برای رشد و شکوفایی روابط تهران ـ باکو فراهم می کند.
به گزارش سی نیوز- ازپایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در این تماس تلفنی که توسط الهام علی اف انجام شد، با قدردانی از تبریک همتای آذربایجانی خود به مناسبت اجرای رسمی برجام گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر گسترش و تعمیق رابطه با همسایگان به ویژه آذربایجان تأکید دارد.
وی با بیان اینکه ایران همواره کنار مردم آذربایجان خواهد بود، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران، امنیت و پیشرفت جمهوری آذربایجان را امنیت و پیشرفت خود می داند.
روحانی با بیان اینکه روابط دو کشور باید تبدیل به الگو در منطقه شود، اظهار داشت: هیچگونه مانع و محدودیتی برای توسعه همکاری های اقتصادی، تجاری و فرهنگی بین دو کشور وجود ندارد.
رییس جمهوری کشورمان اظهار داشت:فرصت های بسیار مناسبی برای گسترش و تقویت روابط در زمینه های انرژی، سرمایه گذاری، حمل و نقل، تجارت و گردشگری بین دو کشور وجود دارد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد با تلاش های مضاعف دو کشور، راه آهن بین ایران و آذربایجان هر چه زودتر متصل شود.
همچنین رؤسای جمهوری ایران و آذربایجان بر ضرورت احداث پل ریلی آستارا ـ آستارا تأکید کردند.

**تمام دوستان ایران از اجرای برجام خرسند هستند
رییس جمهوری آذربایجان در این تماس تلفنی با تبریک به مناسبت اجرای برجام، این دستاورد را افتخاری بزرگ برای دولت و مردم ایران توصیف کرد و گفت: مطمئناً تمام دوستان ایران در منطقه و جهان همانند دولت و مردم آذربایجان از اجرای برجام خرسند هستند.
وی با اشاره به اشتراکات فراوان تاریخی، تمدنی و مذهبی بین ایران و آذربایجان اظهار داشت: آذربایجان خواستار توسعه و تعمیق روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران است.
رییس جمهوری آذربایجان ابراز امیدواری کرد سفر آتی وی به کشورمان زمینه ساز ارتقاء روابط دوجانبه و همکاری بیشتر در مسایل منطقه ای شود.
انتهای پیام/
مطالب مرتبط
برچسب ها: برجام ، انتخابات
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: