نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان
سی‌نیوز- سید حسن خمینی، موسوی بجنوردی، غرویان، غرضی، مهدی طائب، آقا طهرانی، تقوی، امجد و مجید انصاری تایید صلاحیت نشدند و همچنین حجج و آیات محسن قمی ، هاشمی رفسنجانی، تسخیری، شاه آبادی، روحانی و جنتی نیز تایید شدند.
طلسم تحریم شکست
سی‌نیوز- رییس جمهوری اسلامی ایران با دعوت رسمی روسای جمهوری ایتالیا وفرانسه لحظاتی پیش در صدر هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی، تهران را به مقصد رم ترک کرد.
لغو هزاران پرواز در ایالات متحده
سی‌نیوز- آمریکا درحال یخ زدن است و شدیدترین توفان برف سالهای اخیر ایالتهای شرقی این کشور را فراگرفته و در حال پیشروی به دیگر مناطق ایالات متحده است.
سی‌نیوز- آمریکا به بهانه تروریسم از فروش هواپیما به شرکت هواپیمایی ایرانی کاسپین جلوگیری کرد.
ازسوی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی مطرح شد
سی‌نیوز - حجت‌الاسلام گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به جریان اسلام هراسی در غرب گفت: سیاستمداران کشورهای غربی با پوشاندن حقایق، تصویر غلطی از اسلام در ذهن جوانان ساخته اند و بر همین اساس رهبر معظم انقلاب در نامه های خود، جوانان اروپا و آمریکای شمالی را مخاطب قرار داده اند.
تکذیب شایعات جهت‌دار انتخاباتی
عارف: با شورای نگهبان تعاملات بسیار مثبتی داشتیم
سی‌نیوز- پس از شایعات جهت‌داری که در فضای مجازی درباره تیره شدن روابط اصلاح‌طلبان با ناظران انتخابات مطرح شد، رییس شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه مرجع رسیدگی به صلاحیت کاندیدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، شورای نگهبان است، گفت: تا کنون تعاملاتی با شورای نگهبان داشتیم که بسیار مثبت بوده است؛ اما در عین حال با شخصیت های برجسته ای هم تعاملاتی داشتیم.
دوستان دوران تحریم را فراموش نمی‌کنیم
رونمایی از راهبرد تازه ارتباطات اقتصادی ایران و چین در پسابرجام
سی‌نیوز- سفر رییس جمهور چین با هیاتی عالیرتبه به ایران، پس از 14 سال، سرآغازی برای روابط نزدیکتر و سودمندتر دو کشوری است که سابقه همکاری‌شان در عرصه‌های اقتصادی به سده‌های پیش از میلاد می‌رسد. چین هرگز در دوران تحریم، ایران را رها نکرد و قدرشناسی ایرانی حکم می‌کند با همه وجود به این یار دیرین خوشامد گوییم.
در تماس تلفنی رییس جمهوری آذربایجان؛
روحانی:اجرای برجام زمینه ساز گسترش روابط تهران ـ باکو می شود
سی نیوز -رییس جمهوری کشورمان در تماس تلفنی همتای آذربایجانی اش تأکید کرد: برداشته شدن تحریم ها فضای مناسبی را برای رشد و شکوفایی روابط تهران ـ باکو فراهم می کند.
مدیر کل امور بین الملل بانک مرکزی خبر داد
بزرگ‌ترین بانک جهان بدنبال تاسیس شعبه در ایران/سه بانک همچنان در تحریم
سی نیوز- بانک آی سی بی سی چین - بزرگترین بانک جهان، خواستار تاسیس شعبه در ایران است.
سخنان رهبر انقلاب در جمع دست اندرکاران انتخابات
ناراحتی رهبر انقلاب از حمله به سفارت عربستان/ جوانان انقلابی نباید تضعیف شوند
سی نیوز- رهبر معظم انقلاب فرمودند: عقل و فهم جوانان انقلابی و حزب اللهی، و تحلیل آنان در مورد مسائل در موارد زیادی، از برخی بزرگ ترها بهتر است و نباید این جوانانی که سینه چاک انقلاب و اسلام هستند به بهانه حمله به سفارت عربستان و یا قبل تر، حمله به سفارت انگلیس که هر دو به ضرر کشور و اسلام است و بنده هم بدم آمد، تضعیف شوند و مورد تهاجم قرار گیرند.
گفتگو
۲
چند رسانه ای