• امروز : یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 14 July - 2024
کل اخبار 32617اخبار امروز : 0
0

باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم/ در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم

  • کد خبر : 11212
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم/ در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – ۱۹:۲۹ باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم/ در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند اما نتوانستینم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه […]

تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ – ۱۹:۲۹ باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم/ در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم

قالیباف نمایه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند اما نتوانستینم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه به آنها اعتماد کنیم دست تمنابه سمت دشمن دراز کردیم.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف، در همایش کمپین "مجلس نو" اظهار داشت: بر روش های تصمیم گیری در اردوگاه اصولگرایی نقدهای جدی داشته و داریم. نتیجه‌ این روش‌ها عدم موفقیت در دودهه گذشته درعرصه رقابت‌های سیاسی بود و متاسفانه اعتماد مردم به مسائل سیاسی کاهش پیدا کرده و اگر امروز از ناکارآمدی دولت، اعتمادی ریزش کند به سبد رقیب نمی ریزد.

بیشتر بخوانید:

حمله شکوری‌راد به نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس

با هرگونه ادعا و سوءاستفاده در خصوص بررسی صلاحیت داوطلبان برخورد می‌شود

از نام نویسی «میرسلیم» تا سخنگوی اسبق وزارت خارجه

یک جانبه گرایی راهی از پیش نمی برد

وی با بیان اینکه روش یکجانبه گرایی غلط و راهی از پیش نمی برد افزود: اگر دغدغه ما حل مشکلات مردم و انقلاب است باید حواسمان به ضدانقلاب باشد چراکه به دنبال جدایی مردم از انقلاب هستند؛ پس باید مردم را حفظ کنیم زیرا صاحبان اصلی انقلاب محرومان و مستضعفان هستند، بنابراین باید این ائتلاف را در این چارچوب پیش ببریم.

قالیباف در پاسخ به این سئوال که آیا در انتخابات حضور پیدا می کنید، گفت: خواهشمندم بحث را فردی نکنید، البته ممکن است برخی این سخن من را بپذیرند و برخی نپذیرند من هستم و خدای من. از روز اول انقلاب تا همین لحظه هرگز خود را در هیچ تصمیمی ندیدم، در سال ۹۶ گذشت کردیم و به وظیفه عمل کردیم اما مورد انتقاد جدی قرار گرفتیم. یک روز باید خون بدهیم، روز دیگر آبرو و روزی نیز اعتبار دهیم بنابراین بحث را فردی نکنید.

وی ادامه داد: این که می گویند آیا لیست جدا می‌دهیم یا خیر باید بگویم همه سعی ما بر این است که وحدت را به ویژه در حوزه های سیاسی حفط کنیم. ما باید رفتار تشکیلاتی داشته باشیم. طی دوسال گذشته باید بگوییم تصمیم‌گیران در اردوگاه اصولگرایی بسیاری از روش‌های گذشته شان را اصلاح کردند هرچند که هنوز در برخی قسمت ها ممکن است شکلی این کار را پیش برده باشند و هنوز محتوایی تحول جدی رخ نداده ولی تلاش می کنیم که این تغییر ساختاری به وجود بیاید و ما ایستادیم تا این کارها را انجام دهیم.

باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم

قالیباف ادامه داد: در جبهه انقلاب در خدمت دوستان تلاشگر هستیم ولو سلایق‌مان با یکدیگر متفاوت باشد. در جریانات انقلابی مانند پایداری دلسوزان انقلاب کم نیستند. جوان های بسیار خوبی در حال تلاش هستند. شاید برخی در حوزه پایداری من را قبول ندارند اما این موضوعات برای من موضوعیت ندارد. هر شخصی که چارچوب یک جوان انقلابی مومن مردمی که فرد محوری و قبیله گرایی نداشته باشد حتما استفاده می کنیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر افراد به دنبال قبیله گری باشند اصلا این حرکت شان معنا ندارد. در حوزه مدیریت اجرایی نیز در حوزه مدیریت اینگونه عمل کردم. من هیچ زمانی افراد را گرایشی تقسیم نمی کنم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: هنگامی که من وارد شهرداری شدم از مدیرانی استفاده کردم که حداقل ۱۰ سخنرانی علیه من انجام دادند، اما من با این موضوع مشکلی ندارم چراکه اگ در شهرداری فردی انقلابی و دستپاکی بوده من از او استفاده کردم و حتی او را ارتقاء نیز دادم و گاهی آن‌ها را به رده معاون شهرداری نیز رساندم و همان فرد احساس کرد قضاوتش نسبت به من اشتباه بوده است.

در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم

عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان این که ما در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما از نواصولگرایی راه اندازی جریان سوم نیست، اما قصدمان این است که حتما این جریان انقلابی باشد و این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.

او تاکید کرد: معتقدم اکنون جریان اصولگرایی در برخی از بخش ها حزبی رفتار می کنند و مبتنی بر جریان انقلاب نیست. ما می خواهیم رفتارها بر جریان انقلاب باشد و این را اصلاح کنیم و در این مورد در مانیفست کامل توضیح دادیم.

قالیباف ادامه داد: اشکال بعدی این است که نباید منتظر کسی باشیم این اشکال است. روزهای نخست جنگ که به جبهه رفته بودیم منتظر ماندیم کسی بگوید چه کنیم اما دیدیم خودمان باید کاری کنیم متاسفانه نزدیک به یک سال و نیم صبر کردیم اما متوجه شدیم اگر تجهیزات و مهمات نداریم باید خودمان پیدا کنیم. برای پیشرفت و اصلاح ساختار مجلس نیز همگی منتظرند و می گویند شما چه کار می کنید اما هیچ کسی جز خودمان کاری برایمان نمی کند.

وی گفت: باید خودمان بایستیم. در این همایش شما یکدیگر را پیدا کردید در حالی که یکدیگر را نمی شناختید. خودمان یک اجتماع هستیم و باید کار را پیش ببریم. در صحبت های این همایش نیز اشاره شد که کارگاهی برای هم افزایی بزنیم. حتما این کار را خواهیم کرد و آموزش می دهیم و قول می دهم در این بخش هیچ چیز کم نگذاریم.

به جای اعتماد به جوانان دهه شصت، دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم

قالیباف با اشاره به ظرفیت دهه شصتی ها و استفاده نکردن از آن ها، افزود: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند. اما نتوانستینم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه به آنها اعتماد کنیم دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: به شما قول می دهم حرکتی که در حوزه سیاسی آغاز کردیم هرگز موسمی نباشد. یکی از دلایلی که دیگر مسئولیتی قبول نکردم همین بود که بایستم، وقت بگذاریم تا در خدمت شما باشیم. خواهشم این است که وقت بگذارید و در حین انجام کار جهادی ویژگی آن یعنی کار سیستمی را رعایت کنید.

وی ادامه داد: اما نه سیتسم بسته ای که باعث کشتن خلاقیت ها شود، ما در چارچوب ساختارها گیر نخواهیم کرد. ساختار ما پیشرفت کار است. بنابراین برای هر کاری ساختار می خواهیم. ساختار نباید نطفه کش باشد. در روش های انقلابی ساختارهایی ایجاد کردیم که می دانیم فایده ای ندارد اما به آن اصرار می ورزیم. اما اینکه بخواهیم فعالیتی بدون ساختار انجام دهیم شدنی نیست.

قالیباف با اشاره به اینکه دولت باید تولیگری کند نه تصدی گری، ابراز کرد: اشکالاتی در حوزه کارآمدی دولت داریم. دولت باید چابک شود و کار تولیگری انجام دهد نه تصدی گری. یک نهاد عمومی در کشور ما مانند شهرداری ها می تواند پایه اصلی امورات اجرایی و تصدی گری یکپارچه در محیط خودشان باشند تا این اتفاق بیفتد.

باتمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد

وی با بیان این که با تمام وجود برای ایجاد تغییر ایستاده ایم، تاکید کرد: مطمئن باشید با تمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد و بابت آن هز هزینه ای که لازم باشد می دهیم کافی است شما پای کار بایستید.

قالیباف ادامه داد: طبق تجربه ای که دارم به شما عرض می کنم که مردم ما از انقلاب ناراحت نیستند. به هیچ وجه فکر نکنید اگر بگویید ما انقلابی هستیم مردم از شما روی برمی گردانند، اصلا این گونه نیست. مردم از افرادی که ادای انقلابی بودن در می آورند ناراحت هستند. مردم از کسانی ناراحت هستند که به اسم انقلابی بودن پا بر هویت افراد می گذارند.

انقلاب اسلامی باید به تمام مردم خدمت کند

وی با بیان این که اصطلاح قشر خاکستری غلط و جداکردن مردم است، گفت: قشر خاکستری چه اصطلاح غلطی است که می گویند؟ قشر خاکستری به چه معنا است؟ مگر او که قشر خاکستری نامیده می شود شهروند این کشور نیست؟ مگر همشهری و هموطن ما نیست؟ مگر ما در جمهوری اسلامی نیستیم؟ انقلابی که در جمهوری اسلامی است باید به تمام شهروندان خدمت کند. باید نوکری آنها را کند حتی اگر دین شان مذهبشان و سلایق سیاسی شان متفاوت باشد.

قدرت ما قلب مردم است

قالیباف تصریح کرد: شما که دغدغه مردم را دارید با مردم درست صحبت کنید و نگران نباشید اگر اسم انقلاب را می برید از شما فرار می کنند. ما در نواصولگرایی معتقد هستیم مردم اصول ما هستند و نباید این را فراموش کنید. تمام عظمت انقلاب به مردم است و قدرت ما قلب مردم است.

وی بیان کرد: جوان هستید، به میدان بیایید و در خدمت این انقلاب و مردم باشید و باافتخار هم بگویید من انقلابی هستم تا بدانند انقلابی به مردم خمت می کند. مردم این را درک می کنند اما زمانی که به اشتباه تولید ادبیات می کنیم افراد را جدا می کنیم و آن ها را سیاه و سفید می بینیم، چرا هر کسی را سر جای خودش نبینیم؟ تمام این‌ها ولی نعمت ما هستند ولو شخص ما را قبول نداشته باشند.

قالیباف با بیان این که امام(ره) و رهبر انقلاب نمی خواهند مردم را سیاه و سفید و خاکستری ببینیم، گفت: باید از رهبر انقلاب یاد بگیریم که فرمودند اگر ما را قبول ندارید برای کشور کار کنید. این سخن رهبر انقلاب و باور ما و این عقیده اسلام سیاسی امام (ره) است. اما ما کار دیگری می کنیم و جایی با دیگران متفاوت هستیم به همین علت است. به نظر من امام راحل و رهبری و اسلام سیاسی همین هدف را میخواهند نه این که افراد را سیاه و سفید و خاکستری کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان خطاب به متقاضیان نامزدی در انتخابات مجلس، تاکید کرد: هرگز از کارتان پا پس نکشید حتی اگر نتوانستید موفق شوید. ما می خواهیم شما حتما شناخته شوید تا همه بدانند شما دلداده و خدمتگذار ملت هستید، زمان به سرعت می گذرد و نتیجه کار مشخص می شود و زمانی که خدا ببیند در راه او قدم می گذارید در دنیا و آخرت نیز به شما موفقیت می دهد.

لینک کوتاه : https://30news.ir/?p=11212

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.