• امروز : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 18 June - 2024
کل اخبار 32617اخبار امروز : 0
2

ماموران انتظامی توانستند اغتشاشات را در کمتر از ۷۲ ساعت خنثی کنند/ اتفاقات اخیر یک فتنه عظیم و امنیتی بود

  • کد خبر : 12712
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۷:۰۱
ماموران انتظامی توانستند اغتشاشات را در کمتر از ۷۲ ساعت خنثی کنند/ اتفاقات اخیر یک فتنه عظیم و امنیتی بود

تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – ۱۰:۳۱ سردار اشتری: ماموران انتظامی توانستند اغتشاشات را در کمتر از ۷۲ ساعت خنثی کنند/ اتفاقات اخیر یک فتنه عظیم و امنیتی بود فرمانده ناجا گفت: تا دو، سه روز قبل از اجرا، زمان دقیق مشخص نشد، این موضوع در جلسات مطرح شد، معتقد بودیم در زمان و تغییرات […]

تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ – ۱۰:۳۱

سردار اشتری:

ماموران انتظامی توانستند اغتشاشات را در کمتر از ۷۲ ساعت خنثی کنند/ اتفاقات اخیر یک فتنه عظیم و امنیتی بود

سردار اشتری نمایه

فرمانده ناجا گفت: تا دو، سه روز قبل از اجرا، زمان دقیق مشخص نشد، این موضوع در جلسات مطرح شد، معتقد بودیم در زمان و تغییرات قیمتی تجدیدنظر شود اما گفتیم در صورت تصمیم‌گیری برای اجرا آماده هستیم.

به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم انتظامی امین به ناآرامی های اخیر که به دلیل افزایش قیمت بنزین در کشور رخ داد پرداخت و اظهار داشت: اتفاقات اخیر یک فتنه عظیم و امنیتی بود که البته بعد از اینکه مردم صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند ماموران انتظامی توانستند اتفاقات را در کمتر از ۷۲ ساعت خنثی کنند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حوادث اخیر در کشور تصریح کرد: سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن از اردیبهشت ماه مطرح می‌شود و دولت دنبال این بود که ساماندهی سوخت بگیرد؛ یکی دو مرحله تا اجرا پیش رفتند اما به دلیل عدم زیرساخت‌های مناسب به تعویق افتاد.

بیشتر بخوانید:

فیلم/ دیدار «سردار اشتری» با خانواده‌های شهدای اغتشاشات اخیر

سردار اشتری: دستگیری برخی آشوبگران در روزهای آینده انجام می‌شود

سردار اشتری افزود: تا دو سه روز قبل از اجرا زمان دقیقی مشخص نشد؛ این موضوع در جلسات مطرح شده بود و نیروی انتظامی معتقد بود که در زمان و تغییرات قیمتی تجدیدنظر شود اما گفتیم در صورت تصمیم‌گیری برای اجرا آماده هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی به نگرانی‌های پلیس در این خصوص پرداخت و اظهار داشت: حوادثی در لبنان و عراق به وقوع پیوسته بود و نگرانی ما بر این بود که شاید این حوادث به داخل کشور تسری پیدا کند؛ معاندان نیز در شبکه‌های اجتماعی مردم را تحریک می‌کردند حتی چگونگی اعتراض کردن را می‌گفتند مثلاً مدل‌های چین و هنگ‌کنگ را مبنی بر چگونگی اعتراض مثل رها کردن خودروها یا خالی کردن شن و ماسه در معابر مطرح می‌کردند.

سردار اشتری با تأکید بر این مطلب که نیروی انتظامی در شب جمعه در تمام پمپ بنزین‌ها مستقر شده بود، اعلام کرد: تا روز جمعه بعدازظهر مشکلی وجود نداشت اما بعد از آن در خرمشهر اعتراضات مسلحانه شکل گرفت که با عکس‌العمل سریع نیروهای نظامی روبه‌رو شدند؛ در سیرجان نخستین حمله به پمپ بنزین صورت گرفت در این شهر یک انبار سوخت نزدیک پمپ بنزین بود که البته ما محل را از دست افراد شرور خارج کردیم چرا که اگر آن انبار سوخت آتش می‌گرفت خسارات زیادی به بار می‌آمد.

وی گفت:‌ در روز شنبه اعتراضات به آشوب‌ها تبدیل شد و در نقاط مختلف گستردگی وجود داشت البته مأموران پلیس نسبت به خنثی‌سازی این اقدامات عمل کردند؛ در روز یکشنبه نیز پس از فرمایشات مقام معظم رهبری این اعتراضات کاهش پیدا کرد به طوری که بیش از 80 درصد آنها فروکش کرد.

فرمانده نیروی انتظامی به ابهامات برخی افراد در این خصوص پرداخت و گفت: برخی‌ها ابهام داشتند و برخی افراد در مجلس به دنبال این بودند که جلوی این کار گرفته شود؛ اما فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار بزرگوارانه بود چرا که ایشان بسیاری از مشکلات را به جان خریدند و از شخص خود مایه گذاشتند و برای امنیت مردم و حفظ نظام ورود پیدا کردند.

سردار اشتری با تأکید بر این مطلب که اگر اوباش قدرت پیدا می‌کردند شاید دست به جنایات دیگری می‌زدند، تصریح کرد: در روز شنبه اراذل و اوباش به اموال مردم تجاوز پیدا کردند اگر این‌ها قدرت پیدا می‌کردند شاید دست به جنایات دیگری می‌زدند؛ روز یکشنبه پلیس در اقصی‌نقاط کشور حضور داشت و در نهایت در کنار سپاه و بسیج این توطئه 48 ساعت جمع شد و ورق برگشت این فتنه بزرگ و متفاوت از وقایعی بود که قبلا شاهد آن بوده‌ایم.

وی به نقش فضای مجازی در این فتنه پرداخت و گفت: این موضوع که بارها گفته می‌شود که اینترنت ملی راه‌اندازی شود برای چنین مواقعی است که به اموال مردم تعرض می‌شود.

سردار اشتری به نقش مأموران پلیس و اقدامات پیش‌دستانه نیروهای عمل‌کننده پرداخت و گفت: بیشتر از خرابی‌ها سخن گفته شد و کمتر از عملکرد نیروها؛ آنها که عملیاتی هستند می‌دانند که چه کار بزرگی در مقابله صورت گرفت حتی اوباش بازداشت شده انتظار نداشتند که پلیس به این سرعت، عمل کند و آنها را دستگیر کند.

فرمانده نیروی انتظامی به جداسازی صف مردم از آشوبگران اشاره و بیان داشت: مردم در تمام شهرها اغتشاشات را محکوم کردند البته باید گفت که حضور نیروی انتظامی در صحنه به موقع بود.

وی با تأکید بر این مطلب که پلیس آمادگی برخورد با هرگونه ناامنی را در کشور دارد،‌اعلام کرد: اگر مجدداً بخواهد حادثه‌ای رخ دهد آمادگی کامل داریم البته باید گفت که بسترهای نارضایتی باید حل شود.

سردار اشتری به فرمایشات مقام معظم رهبری و رضایت معظم‌له در این خصوص که نیروهای نظامی و سپاه و بسیج به وظیفه خود عمل کردند پرداخت و گفت: پلیس در ناآرامی‌های اخیر دو مأمور خود را برای امنیت مردم نثار کرد؛ شهید جواهری تا آخرین لحظه مقاومت کرد و با چندین ضربه چاقو به شهادت رسید.

وی گفت:‌وقتی به منزل یکی از این شهدا در شوش رفتم خانواده بزرگوارشان فقط یک خواسته داشتند و آن هم دیدار با مقام معظم رهبری بود.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر این مطلب که نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است، اظهار داشت: پلیس باید آمادگی خود را حفظ کند اگر چه ستاد کل نیروهای مسلح ،‌مردم و مسؤولان حضور شجاعانه پلیس را در این ناآرامی‌ها تأیید کردند.

سردار اشتری در ادامه صحبت‌های خود به گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت و گفت:‌باید نقش ناجا در بیانیه گام دوم انقلاب مشخص شود و بدانیم برای رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی چه اقداماتی باید انجام دهیم.

وی گفت:‌ باید نهال امید به آینده را بگسترانیم و ناامیدی را از خود دور کنیم؛ مقام معظم رهبری که یک حکیم هستند می‌فرمایند آینده خوبی داریم و ما نیز معتقدیم ناجا آینده خوبی خواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه صحبت‌های خود در جمع دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین، روز دانشجو را نماد مبارزه با استکبار، روز استقلال و آزادی‌خواهی دانست و گفت:‌روز دانشجو روزی است که دانشجویان به مقابله به گسترده‌تر شدن حضور استکبار ایستادند و شهید شدند؛ بسیاری از توطئه‌ها با رشادت فرزندان این کشور خنثی شد و باید راه و رسم شهدا را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: فضای دانشگاه علوم انتظامی امین، فضایی آرام، خوب و با امکانات مناسب است باید قدر این فضا را بدانید. البته من همیشه به مسؤولان دانشگاه توصیه می‌کنم که از نظر متن و محتوا به روز شویم و ارتقاء پیدا کنیم؛ ممکن است اسم برخی از دانشگاه‌های کشور مطرح شود اما بنده معتقدم که دانشگاه‌های نیروهای مسلح باید از تمام دانشگاه‌ها جلوتر بوده و به عنوان مرجع باشند.

سردار اشتری به ویژگی‌های دانشگاه علوم انتظامی امین پرداخت و گفت: برای رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی باید کار را از همین دانشگاه شروع کنیم و این مراکز باید مرجع باشند.

وی افزود: در دیگر دانشگاه‌ها دانشجویان مؤمن و ولایی کم نیستند اما باید مراکز علمی نیروهای مسلح و پلیس گره‌گشای مشکلات جامعه باشند.

فرمانده نیروی انتظامی به تشریف‌فرمایی رهبر معظم انقلاب در سال 96 به دانشگاه علوم انتظامی امین اشاره و بیان داشت: باید مطالب مطرح شده توسط مقام معظم رهبری بار دیگر مطالعه شود و نسبت به اجرای آنها اقداماتی صورت گیرد.

لینک کوتاه : https://30news.ir/?p=12712

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.